Henkilökunta lukuvuonna 2023-2024
HALLINTO
-
Rehtori Sari Hakulinen, 044 767 6640
-
Apulaisrehtori Aki Nokka, 044 357 5511
-
SihteeritJohanna Niemimaa 040 5129326 / Sanna-Kaisa Forsman 040 7104680, koulusihteeri.huutjarvi@pyhtaa.fi
OPETUS
​​
-
Opettajat, 040 710 4694
Esiopetus, 044 357 5515
Tekninen työ, 040 710 4691
JOPO-toiminta, 044 5944798
TUKIPALVELUT
-
Oppilaanohjaaja Eero Uotila, 040 710 4688
-
Kuraattori Kari Siljander, 040 5578495 (soittoajat ma - ti klo 8-9 ja ke klo 15 - 16)
-
Koululääkäri Outi Kangasniemi
-
Psykologin rekrytointi on käynnissä
-
Terveydenhoitaja Miia Vesa, 0400 304 219 (soittoajat ma-pe klo 11.30-12.00) Miia.Vesa@terveystalo.com
-
Ajanvaraus koululääkärille terveydenhoitajan kautta
​
-
Iltapäivätoiminta, 040 766 9970
-
Kouluisäntä Pasi Pirinen, 040 351 7451
-
Ruokapalvelupäällikkö Jaana Nikumatti, 040 355 9374
-
Koulun nuorisotyöntekijät Hanna Puhakka, 040 710 4683, Johanna Repo
-
Koulusosionomi Hanna Perälä, 050 5218499
-
Työssäoppimisen ohjaaja, joustava perusopetus Tytti Eriksson 050 4735717 Pyhtään Ohjaamo
-
Lisäksi opetustoimessa toimii oppimisen tukihenkilönä vapaa-aikapalvelujen ohjaajia.
Opetusryhmät lukuvuonna 2023-2024
LUOKANOPETTAJAT
0A Tarja Repo sij. Anni Kottila 31.8. asti
0B Elisa Nuvola
1A Saara Vehmaa (fyke)
1B Kati Vanhahonko
2A Susanna Puustelli
2B Marjo Kulhelm
3 lk. Mikko Laaksonen (tt, bige) ja Lasse Hintsala (li) sij. Anni Kottila 1.9.-20.12.23
4A Marianne Karhu
4B Merja Tuhkiainen (ue,tt)
5A Sirpa Hentilä
5B Marjukka Pylkkänen
5C Stefan Gartz (mu)
6A Teija Laakso (en, ve)
6B Paula Vilamaa (et)
6C Ari Korhonen (ks)
​
ETU Reetta Haapasalo
TOI Leena Kähkönen
Minna Lappalainen erityisopettaja
Henri Torstensson erityisopettaja, et
Anni Kottila, resurssiopetus
AINEENOPETUS
7A Sini Lakka (ma, fyke)
7B Sanna Weckman (li)
7C Marjaana Rongas (ks, ma)
7D Juhani Rautio (en, ru, suk)
8A Petra Paavolainen (ru, en, sa)
8B Aki Nokka (ma, fyke)
8C Tarja Koivunen (bige)
9A Miia Sarlund (mu, ve)
9B Jussi Hartikainen (li, ue, yrittäjyys)
9C Suvi Könönen (hi, yh)
7-9 JOPO Joona Sorva
Eija Blomqvist (ko,tt)
Eija Kaurala (suk)
Eero Uotila (opo)
Ville Elomaa (ma, fyke) sij. Katariina Hellstén elo-tammikuu
Hanne Tuomivaara (ku,uo)
Jyrki Majuri (ks)
Kaisa Korhonen (en, ru) syyslukukausi 2023
Natalie Mattila (en, ru) syyslukukausi 2023
KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT
Aliina Aalto (esiopetus)
Heli Blomqvist-Etholen
(4 AB, 5 ABC, 7 KO)
Jaana Kujala (2B)
Minna Sjögren (6B)
Satu Talonpoika
Maarit Mattila
Kami Laurén (JOPO)
Sanna Halmetoja (ETU, ip-koordinaattori)
Eetu Laurinantti (ETU)
Pasi Laakso (ETU)
Satu Skoas (TOI)
Atte Widemark (6AC, yläkoulu)
Kaisa Rokka (8A, 9A, yläkoulu)
Niina Leppäkangas (7A)
Tiina Annala (TOI)
Maarit Rågback (esiopetus)
Miia Näppi (esiopetus)
Taina Ollikainen (täydentävä varhaiskasvatus ap-ip)
Eero Vilhunen (3 lk.)
Iris Hakulinen (1AB)
Marko Rosenberg (1AB)
Mia Liljeqvist (2A) 31.8. asti
ESIOPETUS
E1 Tarja Repo
E2 Kati Vanhahonko
koulunkäynninohjaaja Taina Ollikainen, eip (esiopetuksen iltapäivähoito)
koulunkäynninohjaaja Mia Näppi, eip
koulunkäynninohjaaja Satu Skoas, eip
koulunkäynninohjaaja Marko Rosenberg, eip