Painting on Canvas

Henkilökunta lukuvuonna 2020-2021

HALLINTO

 

  • Rehtori Sari Hakulinen, 044 767 6640

  • Apulaisrehtori Tarja Riisiö, 044 357 5511

  • Sihteeri Johanna Niemimaa / Carita Liljeqvist, 040 512 9326, koulusihteeri.huutjarvi@pyhtaa.fi

OPETUS

  • Opettajainhuone, 040 710 4694

  • Alkuopetus (luokat 1-2), 044 357 5520

  • Esiopetus, 044 357 5515

  • ATK-luokka, 040 710 4697

  • Kielten opettajat, 040 710 4696

  • Tekninen työ, 040 710 4691

TUKIPALVELUT

 

  • Oppilaanohjaaja Eero Uotila, 040 710 4688

  • Vastaava kuraattori Tytti Eriksson, 040 751 8346 (soittoajat ma - ti klo 8-9 ja ke klo 15 - 16)

  • Koululääkäri Outi Kangasniemi

  • Terveydenhoitaja Tiia Hottola, 0400 304 219 (soittoajat ma-pe klo 11.30-12.00)

  • Ajanvaraus koululääkärille terveydenhoitajan kautta

  • Iltapäivätoiminta, 040 766 9970

  • Kouluisäntä Pasi Pirinen, 040 351 7451

  • Ruokapalvelupäällikkö Jaana Nikumatti, 040 355 9374

  • Koulun nuorisotyöntekijät Hanna Puhakka, 040 710 4683 sekä Jopo-ohjaaja Sami Niskanen, 044 767 6676

Opetusryhmät lukuvuonna   2020-2021

LUOKANOPETTAJAT

 

  • 1A Marianne Karhu

  • 1B Niklas Sjögren

  • 1-2  Marjo Kulhelm

  • 1-2 Susanna Puustelli

  • 2A Raija Halsas 

  • 2B Marjukka Pylkkänen

  • 3A Saara Vehmaa (elämänkatsomustieto, fysiikka, kemia)

  • 3B Paula Vilamaa

  • 3C Anitta Forsström

  • 4A Margit Sakki (uskonto)

  • 4B Merja Tuhkiainen (uskonto ja terveystieto)

  • 5A Teija Laakso (venäjä, oppilaskunta)

  • 5B Ari Korhonen  (historia)

  • 6A Sirpa Hentilä

  • 6B Stefan Gartz (biologia, maantiede)

  • etu-luokat 1, 2 (erityisen tuen luokat) Mira Teperi- Raitis ja Pekka Ahonen

KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT

 

  • Taina Ollikainen - esiopetus

  • Siv Lassas - esiopetus

  • Henna Kolunkulma - esiopetus, varhennettu kielenopetus, pienryhmätoiminta

  • Minna Sjögren

  • Pekka Putkonen

  • Heli Blomqvist-Etholen

  • Kaisa Silander (aamu- ja iltapäivätoiminta)

  • Katja Lecklin

  • Satu Talonpoika

  • Satu Skoas

  • Jaana Kujala

  • Eeva Lummelampi

  • Anna Westman

  • Riikka Nypelö-Moilanen

  • Niko Ikävalko (joustava perusopetus)

AINEENOPETUS

 

  • 7A Juhani Rautio (suomen kieli ja kirjallisuus, englanti, ruotsi)

  • 7B Kaisa Korhonen (englanti, ruotsi, ranska, kasvatuskeskustelu)

  • 7C Jyrki Majuri (käsityö, kasvatuskeskustelu)

  • 8A Ville Elomaa (tietotekniikka, matematiikka, fysiikka, kemia)

  • 8B Tarja Koivunen (biologia, maantieto, terveystieto)

  • 8C Hanne Tuomivaara (kuvataide, ortodoksiuskonto, kerhotyö)

  • 9A Jussi Hartikainen (liikunta, uskonto)

  • 9B Petra Paavolainen ( ruotsi, englanti, saksa)

  • 9C Aki Nokka (matematiikka, fysiikka, kemia)

  • 9D Eija Kaurala (suomen kieli ja kirjallisuus)

  • JOPO (joustava perusopetus) Anne Kilpi

  • Eija Blomqvist (kotitalous, terveystieto)

  • Sanna Weckman (liikunta, terveystieto)

  • Marjaana Rongas (käsityö, matematiikka)

  • Eero Uotila (oppilaanohjaus)

  • Eija Ikävalko (erityisopettaja, elämänkatsomustieto)

  • Minna Lappalainen (erityisopettaja)

  • Sini Lakka (resurssiopettaja)

  • Miia Sarlund (musiikki, venäjä, uskonto)

  • Elisa Nuvola (TOI-opetus/erityinen tuki)

ESIOPETUS

 

  • 0A Kati Vanhahonko

  • 0B Tarja Repo

  • Henna Kolunkulma, varhaiskasvatuksen opettaja, esiopetusta täydentävä varhaiskasvatus

  • koulunkäynninohjaaja Taina Ollikainen

  • koulunkäynninohjaaja Siv Lassas

  • Huutjärven koulu
  • Huutjarven koulu

© Copyright 2018 by Huutjärven koulu Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now